Hudební nauka

• výuka probíhá každou středu

12.50 - 13.35 - 1.ročník

13.40 - 14.25 - 2.ročník

14.30 - 15.15 - 3.ročník

15.30 - 16.15 - 4.ročník

16.20 - 17.05 - 5.ročník

Cílem hudební nauky je rozvoj vokálních, instrumentálních, hudebně pohybových a poslechových činností a osvojování teoretických znalostí. Tyto činnosti se vzájemně propojují, ovlivňují a doplňují. Znalosti pomohou studentovi hudební nauky při interpretaci hudby, dle svého individuálního zájmu, zaměření a přispění k aktivnímu vnímání hudby a zpěvu.

Vzdělávací obsah recepce a reflexe hudby je pro všechna studijní zaměření hudebního oboru realizována v předmětu přípravná hudební výchova a předmětu hudební nauka.

Hudebně-estetický seminář

Cílem hudebně-estetického semináře je rozvoj vokálních, instrumentálních a poslechových činností a osvojování teoretických znalostí. Tyto činnosti se vzájemně propojují, ovlivňují a doplňují. Znalosti pomohou studentovi při interpretaci hudby, dle svého individuálního zájmu, zaměření a přispění k aktivnímu vnímání hudby a zpěvu.

Vzdělávací obsah recepce a reflexe hudby je pro všechna studijní zaměření hudebního oboru společná.