ZUŠ OPEN 2020

IV. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru

se uskuteční 12. - 16.5.2020

ZUŠ Moravské Budějovice se přidá k ZUŠ Open opět, jako minulý rok.

Více najdete zde: http://www.zusopen.cz/

Co je to ZUŠ Open

Celonárodní happening základních uměleckých škol (ZUŠ) ve veřejném prostoru.

• Základní umělecké školy představí svůj program v rámci pěti dnů 12. - 16.5.2020
  • Program pro širokou veřejnost po celé České republice.
  • Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech.
  • Den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání.
  • Prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

Cíle ZUŠ Open

Zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně.

• Prezentovat celou šíři umění a života uměleckých škol mimo obvyklý rámec a prostory škol.
  • Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou komunikaci v rámci regionu.
  • Posílit respekt základních uměleckých škol.
Vize

„Abychom mohli upevnit, zviditelnit a podpořit základní umělecké školy v České republice, musíme pracovat společně.“

Magdalena Kožená:

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“