Výtvarný obor Jemnice:

Výstava výtvarného oboru "Trochu jiná realita" bude tento víkend znovu zpřístupněná v rámci Dnů evropského kulturního dědictví a to v sobotu i v neděli od 10:00 do 15:00

Dny evropského kulturního dědictví 2021

Výuka od 6. 9. 2021.

Pokyny k začátku školního roku byly rozeslány rodičům na e-mail.
Poud jste žádný e-mail neobdrželi, zkontrolujte zda vám nepadl do SPAMu, případně kontaktujte vyučující.

Rozvrh hodin výtvarného oboru

Rozvrh hodin  ve školním roce 2021/2022 - učebna č. 5

pondělí     13.15 - 15.40 -   1. skupina

pondělí     15.45 - 18.10 -   2. skupina

nově i čtvrtek      13.15 - 15.40  -  3. skupina

Výstava na zámku 2021Část vystavených objektů bude přítomná v rozšířené realitě. K jejich zhlédnutí bude třeba chytrý telefon se čtečkou QR kódů.

Srdečně Vás zveme na virtuální výstavu žáků výtvarného oboru. Výstavu si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

V místnosti může být připojených současně až 24 lidí.

Postup pro vstup:postup pro vstup

(Pozor! Na starších počítačích s pomalým připojením může načítání trvat delší dobu.)

Náplň výuky výtvarného oboru:

Kresba, malba, grafika, modelování a dekorativní činnosti

Výtvarný obor na ZUŠ je určen pro žáky od 5 let až po středoškoláky. Žáci budou mít možnost seznámit se nejen s technikami, které již znají z klasické školní výtvarné výchovy (kresba, malba, grafika), ale osvojí si i jiné možnosti vyjádření. Známé techniky se naučí vnímat v jiném světle, do vyučování se promítnou i novodobé přístupy současného výtvarného umění.

Součástí výuky se stane i seznámení s dějinami umění, ne ve smyslu ryze teoretických hodin, ale v návaznosti na konkrétní projekty, kterými se budou žáci zabývat.

Nadaným žákům, kteří budou chtít pokračovat ve studiu na střední nebo vysoké škole výtvarného zaměření, budou umožněny zvláštní konzultace, a pomoc a příprava na talentové zkoušky.

Důraz bude kladen především na rozvoj kreativního uvažování a myšlení. Cílem výtvarného oboru totiž není jen prohloubení dovedností v určitých technikách, ale i uvědomění si toho, co vlastně umění je nebo může být, a získat k němu pozitivní vztah v budoucím životě.

V rámci výtvarného oboru jsou vyučovány předměty Výtvarná
tvorba a kultura. Výuka probíhá kolektivní formou.

Vyučující: MgA. Jana Schlosserová