Výtvarný obor v Moravských Budějovicích

Od pondělí 26. dubna 2021 bude výuka výtvarného oboru probíhat formou individuálních konzultací prezenčně v ZUŠ. Bližší informace spolu s termíny byly zaslány rodičům e-mailem. Pokud Vám informační e-mail nedošel, zkontrolujte si prosím složku se spamy, případně kontaktujte vyučující.

Výstava pod šírým nebem

Umístěný "výstavních ploch" :

Mapka k Výstavě pod širým nebem

Výstava pod širým nebem

Výuka výtvarného oboru probíhá v učebně č. 5.

Rozvrh hodin pro jednotlivé skupiny výtvarného oboru pro školní rok 2020/2021:

• 1. skupina: úterý   13.15 - 15.40 hod.

• 2. skupina: úterý   15.45 - 18.10 hod.

• 3. skupina: středa  15.45 - 18.10 hod.

Náplň výuky výtvarného oboru:

Výtvarný obor na ZUŠ je určen pro žáky od 5 let až po středoškoláky. Žáci budou mít možnost seznámit se nejen s technikami, které již znají z klasické školní výtvarné výchovy (kresba, malba, grafika), ale osvojí si i jiné možnosti vyjádření. Známé techniky se naučí vnímat v jiném světle, do vyučování se promítnou i novodobé přístupy současného výtvarného umění.

Součástí výuky se stane i seznámení s dějinami umění, ne ve smyslu ryze teoretických hodin, ale v návaznosti na konkrétní projekty, kterými se budou žáci zabývat.

Nadaným žákům, kteří budou chtít pokračovat ve studiu na střední nebo vysoké škole výtvarného zaměření, budou umožněny zvláštní konzultace, a pomoc a příprava na talentové zkoušky.

Důraz bude kladen především na rozvoj kreativního uvažování a myšlení. Cílem výtvarného oboru totiž není jen prohloubení dovedností v určitých technikách, ale i uvědomění si toho, co vlastně umění je nebo může být, a získat k němu pozitivní vztah v budoucím životě.

V rámci výtvarného oboru jsou vyučovány předměty Výtvarná
tvorba a kultura. Výtvarný obor vyučuje MgA. Jana Schlosserová, výuka probíhá kolektivní formou.