LOGO

FESTIVAL ZÁKLADNÍCH UMĚLECKÝCH ŠKOL
6.ROČNÍK 22. - 29.května

PROGRAM v Mor.Budějovicích:

24.5. OPEN AIR VÝTVARKA, 14:00 - 17:00, park vedle školy (u letního  kina)

Přijďte se podívat na výuku výtvarného oboru v akci. Koná se pouze za příznivého počasí.

25.5. DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZUŠ MB, 15:00 - 17:00

Přijďte si prohlédnout prostory naší školy v Moravských Budějovicích. Uvidíte i ukázky jak probíhá výuka a pokud budete chtít, můžete si i leccos vyzkoušet.

26.5. ZUŠKA V ULICÍCH, 14:30 - 16:00, nám.ČSA a okolí

Procházku v ulicích města Moravské Budějovice Vám zpříjemní hudební vystoupení v podání žáků a učitelů naší školy. Koná se pouze za příznivého počasí.

27.5. PARK PLNÝ DĚTÍ, HUDBY A BAREV, 14:00 - 16:30, gymnazijní park Tyršova ul.

Tradiční odpolední slavnost, kde zahrají a zazpívají žáci, učitelé a hosté naší školy. Uslyšíte sólová vystoupení, instrumentální soubory, pěvecké sbory, orchestry. Uvidíte i výstavu prací žáků výtvarného oboru, ale také uměleckou tvorbu v akci.

V případě nepříznivého počasí bude zajištěn náhradní program v prostorách školy.

fotogalerie z posledního ročníku zde

Co je to ZUŠ OPEN

Celonárodní happening základních uměleckých škol (ZUŠ) ve veřejném prostoru.

• Základní umělecké školy představí svůj program
  • Program pro širokou veřejnost po celé České republice.
  • Hudba, tanec, divadlo, výstavy v podání malých umělců v malých i velkých městech.
  • Den oslav, sdílené radosti a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání.
  • Prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace.

Cíle ZUŠ OPEN

Zviditelnění práce a aktivit ZUŠ v rámci celorepublikové mediální kampaně.

• Prezentovat celou šíři umění a života uměleckých škol mimo obvyklý rámec a prostory škol.
  • Zapojit v jeden den do spolupráce co nejvíce uměleckých škol a podpořit jejich vzájemnou komunikaci v rámci regionu.
  • Posílit respekt základních uměleckých škol.
Vize

„Abychom mohli upevnit, zviditelnit a podpořit základní umělecké školy v České republice, musíme pracovat společně.“

Magdalena Kožená:

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“

Více najdete zde: http://www.zusopen.cz/